Економіка району: загальний огляд

Довідка про стан розвитку Ківерцівського району  за підсумками 2016 року

Бюджет району по власних та закріплених доходах загального фонду за січень-грудень 2016 року виконано до кошторисного призначення на 125,0%. До місцевого бюджету надійшло 88,0 млн.грн. або на 18,0 млн.грн. більше від бюджетного призначення. У порівнянні із відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 46,0% або 30, 0 млн.грн.

Основним дохідним джерелом є податок з доходів фізичних осіб, якого отримано 48,0 млн.грн.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Ківерцівського району за січень-грудень 2016 року становить 5151,0 грн., що на 121,0% більше ніж у відповідному періоді минулого року. Станом на 01 січня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств відсутня.

Відділом державної реєстрації Ківерцівської райдержадміністрації за січень-грудень 2016 року було зареєстровано 130 суб’єктів господарювання, з них 121 фізична особа-підприємець та 9 юридичних осіб. Припинили діяльність 285 суб’єктів господарювання, з них 279 фізичних осіб-підприємців та 6 юридичних осіб.

При районній державній адміністрації функціонує відділ з питань надання адміністративних послуг Ківерцівської райдержадміністрації. Щомісячно проводиться моніторинг функціонування даного центру. Станом на 01 січня 2017 року центром надано 17440 послуг та 1846 консультацій.

Станом на 01 листопада 2016 року прямі іноземні інвестиції склали 10,0 млн. дол. США, що становить 4,0 %  від загального показника по області.

Зовнішньоторговельний оборот товарами за січень - листопад 2016 року по району склав 18,0 млн. дол. США.

Експортовано товарів на суму 13,0 млн.дол. США та становить                   2,0% від загального показника по області.

Імпортовано товарів на суму 5,0 млн.дол. США, що становить 0,5 % від загального показника по області. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі склало       8,0 млн.дол. США.

Будівельними підприємствами району за січень-грудні 2016 року виконано робіт на суму 37,0 млн.грн., та становить 3,0 % від загального показника по області.

У 2016 році сільські, селищні, міська ради району здійснювали ремонт доріг усіх форм власності за рахунок власних бюджетів, а також за рахунок співфінансування з обласного бюджету.

По Ківерцівському району у 2016 році проведено ремонти автомобільних доріг:

- поточний дрібний ремонт ділянки дороги Липляни до а/д О030534 Луцьк – Жидичин;

- капітальний ремонт дороги вул. Центральна в с.Омельне;

- капітальний ремонт дороги С030508 Олика – Жорнище;

- експлуатаційне утримання ділянки дороги С030526 Скреготівка – Грем’яче;

- поточний ремонт дороги вул. Залізничної, Шевченка, Польової в с.Дерно;

- поточний дрібний ремонт дороги місцевого значення О 030533 Цумань – Грем’яче – Яківці О 030537;

- капітальний ремонт дороги с.Липляни до а/д О 030534 Луцьк – Жидичин;

- поточний ремонт дороги під’їзду до кладовища, церкви та відділення поштового зв’язку по вул. Перемоги в с.Пальче;

- капітальний ремонт вул. Санаторна с.Липляни;

- поточний дрібний ремонт автодороги О 030534 Луцьк – Жидичин – Кульчин – Клепачів (с.Кульчин);

- поточний середній ремонт автомобільної дороги Р-22 Устилуг – Луцьк – Рівне км 117+500 – км 121+400.

Станом на 01 січня 2017 року в районі функціонує 2398 світлоточок при загальній потребі 3738. Рівень оснащення населених пунктів вуличним освітленням відносно потреби складає 64,0 %.

З 75 населених пунктів району в 49 проведені роботи по їх освітленню, що становить 65,0 % від їх загальної кількості.

Найвищий показник оснащення вуличним освітленням в Ківерцівській міській (85,0%), Олицькій селищній (76,0%), Дідичівській (86,0%), Жидичин (97,0%) та Озерцівській (97,0%) сільських радах. Найнижчий показник світлоточок вуличного освітлення мають: Берестянська (0,0%) Дубищенська (16,0%), Журавичівська       (0,0%), Завітненська (22,0%), Липненська (0,0%), Омельненська (0,0%), Сильненська (21,0%) сільські ради.

Установами та організаціями усіх форм власності району в 2016 році впроваджено 112 енергозберігаючих заходів на 134 об’єктах.

Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів в господарському комплексі району за даний період склала 6,0 млн.грн., зекономлено 368 тонн умовного палива на суму 2,0 млн.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів одержано економію 542,0 тис.кВт.год. електроенергії, 698,0 Гкал. теплоенергії та 67,0 т.у.п. інших видів палива. 

У рамках впровадження енергозберігаючих заходів і технологій за кошти місцевого бюджету в НВК с. Словатичі здійснено заміну котла Ретра 2М на енергозберігаючий котел "Квартал 150 Турбо"; у ЗОШ І-ІІ ст. с. Личани замінено котел «Кальвіс 150» на енергозберігаючий котел "Квартал 150 Турбо"; у ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Берестяне, Городище та ЗОШ І-ІІ ст. с. Мощаниця замінено старі котли на енергозберігаючі котли "Квартал" з використанням місцевих видів палива.

В райвійськоматі, за кошти місцевого бюджету, проведено реконструкцію газової котельні з встановленням твердопаливного енергозберігаючого котла             "Квартал 49".

В ДНЗ №2 у м. Ківерці встановлено два енергозберігаючих котла "Альтеп КТ-3ЕN" в заміну старих котлів "Універсал 5".

У ЗОШ І-ІІІ ст. с. Грем’яче проведено капітальний ремонт пічного опалення та в ДНЗ замінено котел "Універсал 5М" на твердопаливний котел "Квартал 300".

Сільськими, селищними і міською радами та керівниками підприємств, установ, організацій проведено ряд заходів із поліпшення стану довкілля, приведення у належний санітарний та естетичний стан населених пунктів та прилеглих територій. Проведено впорядкування кладовищ, ліквідовано несанкціоновані сміттєзвалищ, проведено очистку територій, обрізано дерева в тому числі аварійні.

Станом на 1 січня 2017 року сільськогосподарськими підприємствами посіяно озимих на зерно та зелений корм на площі 6,0 тис. га (на 12,0 % більше, ніж під урожай 2016 р.), у т.ч. зернові на зерно – 6,0 тис. га (в 1,0 рази більше), ріпак озимий на зерно – 1,0 тис. га (на 91,0 % менше).

У січні – грудні реалізовано на забій 0,4 тис. т худоби та птиці (у живій масі), що на 31,0 % більше порівняно з відповідним періодом 2015р., вироблено 98,0 т молока (на 37,0 % менше). Надій на одну фуражну корову становить 1045 кілограм.

На 01 січня 2017 року чисельність великої рогатої худоби у сільськогосподарських підприємствах становить 745 голів, у тому числі 263 голови корів.  Поголів'я свиней становить 269 голів, овець та кіз 490 голів.

В травні 2016 року, з метою реалізації транскордонної Програми Польща – Білорусь – Україна 2016 – 2020 рр., було поновлено Договір про співпрацю між Красноставським повітом, Люблінського воєводства, Республіки Польща, Ківерцівською районною радою та районною державною адміністрацією.

В листопаді 2016 року підписано Угоду між Ківерцівським районом Волинської області (Україна) та Грубешівським повітом Люблінського воєводства (Республіка Польща) про економічне, торгівельне, науково – технічне та культурне співробітництво.

В жовтні 2016 року в рамках транскордонної Програми ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2016-2020 рр., спільно з білоруськими колегами було подано концептуальну ноту на тему: «Транскордонне співробітництво для організації проведення дозвілля тим кому за 55+» .

У листопаді 2016 року було підписано Угоду між Ківерцівським районом Волинської області та Грубешівським повітом Люблінського воєводства Республіки Польща про економічне, торгівельне, науково-технічне та культурне співробітництво.

26 грудня 2016 року відбулась робоча зустріч у Володимир-Волинській РДА з делегацією Ківерцівського району та Грубешівського повіту Республіки Польща під час якої було підписано два проекти, за пріоритетними напрямками:

- «Популяризація та збереження об’єктів культури та історії»;

- «Розвиток інфраструктури та інформаційно – комерційних відносин».

Також, у Ківерцівському районі завершена реалізація третьої фази Проекту спільної Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ». Для участі у реалізації мікропроектів були обрані Озерська, Суська, Тростянецька, Хорлупівська сільські ради.

В районі юридично зареєстровані 4 громадські організації:

Громадська організація «Шанс – Суськ», якою проведено будівельні роботи та встановлено опори на сонячні батареї. Всі роботи по проекту закінчені, встановлено 17 вуличних ліхтарів.

Громадська організація «Оберіг – 2» якою проведено будівельні роботи та встановлено освітлення. Всі роботи по проекту закінчені, в результаті яких в с. Хопнів встановлено 52 вуличних ліхтарі.

Громадська організація «Пальченська» якою встановлено котел, вікна, двері, утеплено приміщення. Реалізація проекту по реконструкції опалювальної системи і утеплення приміщення школи завершена.

Громадська організація «СТАРТ ПЛЮС» якою встановлено вуличні ліхтарі у с. Озеро та с. Гайовому загальною кількістю 16 штук.

В розвиток агропромислового комплексу району вкладають інвестиції такі сільськогосподарські підприємства: ТзОВ “Фелікс Агро”, ТзОВ “Луцькагротех”, ТзОВ “Прилуцьк-Агро”, ФГ “Юско-Агро”, ФГ “Золота нива”, ТзОВ “П.С.П. Агро-Захід”, ПП “Олика-Агро”, ТОВ «Захід Агро», ТОВ «Луцька аграрна компанія» та ТОВ «Агрохолдинг Зоря», ФГ «Хоровця ВВ», ТзОВ «Агро-Верес».

Також, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій по Волинській області проведено капітальний ремонт приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня по вул. Першотравневій, 12 в с. Дерно Ківерцівського району, капітальний ремонт приміщення дошкільного навчального закладу "Незабудка" вул. Спеціалістів, 9 в с. Дерно, капітальний ремонт приміщення Дернівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини,  ремонт даху НВК-гімназія у м. Ківерці Волинської області.

У 2016 році проведено реконструкцію даху корпусу №2 загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. смт. Цумань, капітальний ремонт пологового відділення Ківерцівської ЦРЛ КЗ "Ківерцівське РТМО", капітальний ремонт даху дошкільного навчального закладу "Барвінок" в с.Покащів, замінено вікна в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с. Карпилівка та здійснено ремонт даху ФАПу с. Пальче.

За кошти державного фонду регіонального розвитку та кошти місцевого бюджету в с. Муравище Сокиричівської сільської ради завершено будівництво дошкільного навчального закладу загальними обсягом фінансування 9,6 млн.грн., введення в експлуатацію заплановано на початок 2017 року.

 

Ключовими завданнями розвитку району на 2017 рік є:

 

- реконструкція приміщення під додаткові групи ДНЗ – ясла-садка №3 «Лісова казка», вул. Галана 15а, м.Ківерці;

- будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. по вул. Грушевського, 60 в с. Грем`яче Ківерцівського району Волинської області;

- капітальний ремонт шатрового будинку культури ім. І.П.Ковальова, м.Ківерці, вул. Шевченка, 25;

- будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Башлики;

- капітальний ремонт приміщення будинку – інтернату загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Тростянець;

- реконструкція та капітальний ремонт системи водовідведення селища Цумань Ківерцівського району;

- реконструкція зовнішньої мережі централізованої системи водопостачання смт.Цумань Ківерцівського району;

- капітальний ремонт будинку культури села Журавичі;

- реконструкція даху будинку культури у с. Тростянець, Ківерцівського району;

- заміна котлів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Липне, с. Журавичі, с. Дідовичі та с. Суськ;

- встановлення резервного котла у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Жидичин;

- капітальний ремонт спортивного залу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Журавичі;

- капітальний ремонт покрівлі у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дідичі.