До уваги суб’єктів господарювання, що надають послуги з тимчасового розміщення громадян

З метою підвищення рівня туристичного обслуговування, сприяння споживачам у свідомому виборі туристичних послуг, забезпечення рівних можливостей суб’єктам туристичної діяльності на ринку туристичних послуг, забезпечення захисту прав і законних інтересів, життя, здоров’я та майна громадян, підвищення рівня екологічної безпеки, постановою ВР України        № 639-18 від 10.10.2013 р. введено зміни до Закону України “Про туризм” (стаття 19) щодо “заборони надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії”.

Видача свідоцтва про встановлення певної категорії здійснюється Державним агентством України з туризму і курортів. Постановою Кабінету Міністрів України  від 29.07.2009 № 803 затверджено Порядок встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення. Відповідно до п. 3 Порядку, сертифікацію та оцінювання готелю здійснюють органи із сертифікації, що призначаються  Мінекономрозвитку для виконання у державній системі сертифікації УкрСЕПРО робіт із сертифікації. У Волинській обл. таким органом призначено ДП “Волиньстандартметрологія”.

Згідно з п. 3 “Порядку…” категорії готелям та іншим об’єктам, що  призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення встановлюються за результатами добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення стосовно рівня безпеки для життя та здоров’я, захисту їх майна та охорони навколишнього природного середовища в державній системі сертифікації та оцінювання відповідності готелю вимогам певної категорії.

Рекомендуємо усім суб’єктам господарювання, що надають послуги з тимчасового розміщення громадян, звернутись в                                             ДП “Волиньстандартметрологія” (м. Луцьк, вул. Світла, 4, тел. 0332 281588) для отримання методичної, практичної та консультативної допомоги щодо отримання сертифікату відповідності на послуги з тимчасового розміщення та процедури оцінювання відповідності готелю вимогам певної категорії.

За додатковою інформацією звертатись в управління економіки райдержадміністрації за тел. 2-10-18, ел. адреса: veko@kivadm.gov.ua.